Vallē notika rudens kauss spiningošanā tautas klasē – 2018!

Sākums bija tumšs un vējains….

Popularizējot neolimpisko sporta veidu attīstību novadā, Vecumnieku novada Dome, kopā ar biedrībām “Carp Team Latvia” un „MB Carp Collection Latvia”, kā arī lauku tūrisma un atpūtas parku “Makšķernieku paradīze”, šī gada 27. oktobrī rīkoja ikgadējās sacensības spiningošanā tautas klasē.

Sacensības notika lauku tūrisma un atpūtas parka „Makšķernieku paradīze” ūdenskrātuvē Vecumnieku novada Valles pagastā. Laika apstākļi jau nedēļu pirms sacensībām brīdināja, ka sacensību dienā būs lietus un stiprs vējš. Tas laikam tad arī aizbaidīja daļu no iepriekš reģistrētajiem dalībniekiem. Uz sacensībām ieradās 30 spiningošanas sporta entuziastu no Vecumnieku un citiem novadiem. Vecumnieku novadu sacensībās pārstāvēja 16 spiningotāji ( Vecumnieki – 4, Piebalgas – 3, Misa – 2, Skaistkalne – 3, Valle – 3, Stelpe – 1 ). Pārējie dalībnieki bija no Rīgas – 5, Ērberģe – 4, Dāviņi -1, Iecava – 1, Bauska – 1, Jūrmala – 1, Ragana – 1. Jāatzīmē arī tas fakts, ka dalībai sacensībās pieteikušies bija 59 spiningotāji. Paldies jāsaka tiek, kas mūs painformēja, par to, ka dažādu iemeslu dēļ nevar ierasties uz sacensībām.

dav

Piektdienas vakarā laiks bija noskaidrojies un bija cerība, ka laika apstākļi būs ciešami, bet… sestdienas rīts atnāca ar stipru lietu un vēja brāzmām. Uz sacensību atklāšanu un ar labu lomu vēlējumiem bija ieradies Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. Īsu ievadinstruktāžu veica un “Ne asakas!” dalībniekiem novēlēja “Makšķernieku paradīzes” pārstāvis un viens no sacensību tiesnešiem – Miervaldis Bērziņš. Sacensību galvenais tiesnesis Agris Rāgs iepazīstināja sacensību dalībniekus ar tiesnešiem un novēlēja visiem veiksmi. Visu sacensību laiku bija stiprs austrumu vējš, kurš mainījās ar rietumu vēju, kas stipri traucēja veikt tālus iemetienus. Vairākas zivis mānekli paņēma pie paša krasta. Ūdenskrātuve bija sadalīta četrās zonās, kurās tika spiningots pa vienai stundai, tad notika zonu maiņa. Dalībnieki pārgāja no savas zonas uz nākošo zonu. Katrs dalībnieks četru stundā varēja apspiningot visu ūdenskrātuves krasta joslu. Zonā A vienam spiningotājam nedaudz pietrūka veiksmes lai pievārētu un izcelt ārā lielu stori, kas atbrīvojās pati pēc vairāku minūšu cīniņa. M. Bērziņš pieļauj, ka šī zivs varēja būt ap 7-8 kg un garuma ziņā būtu cienīga saņemt garākās zivs titulu. Jāatzīmē ir tas, ka šajās sacensībās tiek skaitīts noķerto zivju kopējais garums katram dalībniekam, kā arī tiek piešķirta balva par garāko noķerto zivi.

dav

Sacensību laikā sevišķu pārsteigumu nebija. Zivis ķērās samērā vienmērīgi. Zonā C un D tika izvilkts pa piecām zivīm, bet zonā B – sešas zivis. Vislabāk ķērās zonā A, kur sacensības tiesāja Miervaldis Bērziņš. Viņš nomērīja desmit zivis. Pavisam sacensībās kopumā bija noķertas 26 zivis, no kurām 13 zandarti, 10 līdakas un 3 foreles. Salīdzinājumā ar pavasara sacensībām, kad 43 dalībnieki noķēra 32 zivis ( 8 zandarti un 24 foreles ), šīs sacensības bija labākas.

 

Sacensībās uzvarētāju godā tika Ērberģes un Misas spiningotāji.

  1. Vieta – Elmārs Martinskis ( Ērberģe ), 4 zivis, kopējais garums 173 cm;
  2. Vieta – Agris Spangers ( Misa, Vecumnieku novads ), 2 zivis, kopējais garums 109 cm;
  3. Vieta – Gintauts Brazauskis ( Ērberģe ), 3 zivis, 106 cm.

Garāko zivi noķēra – Pauls Straume ( Rīga ), zandarts 62 cm garš. Viņam pietrūka tikai viens centimetrs līdz uzvarētājiem kopējā noķerto zivju garumā. Pauls ar noķertajām divām zivīm un to kopējo garumu – 105 cm palika ceturtajā vietā.

Uzvarētājus apbalvot ieradās sacensību organizatoru pārstāvis Guntis Kalniņš, kas pasniedza uzvarētājiem Vecumnieku novada domes piemiņas kausus un medaļas. Vietējais uzņēmums – SIA “KEEFA” uzvarētājiem un tiem, kas noķēra vismaz divas zivis – dāvāja vitamīniem bagātus, augstvērtīgus un ekoloģiski tīrus dabīgos pārtikas produktus. Pasākumā gardu cienastu, karstu kafiju un tēju nodrošināja kafejnīca “Sēdnīca” no Vecumniekiem. Viņu gatavotā soļanka palīdzēja sasildīties sacensību dalībniekiem jau pirmajā tējas pauzē.

 

Visi sacensību dalībnieki un organizatori ( neskatoties uz laika apstākļiem! ) bija apmierināti ar pasākumu un Guntis Kalniņš apsolīja, ka arī nākošo gadu tiks rīkotas sacensības spiningošanā tautas klasē!

 

Vairāk bilžu ir šeit….

 

 

Sacensību organizatoru vārdā:

Agris Rāgs
tālr: 22020640
e-pasts: agris.rags@vecumnieki.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.