Vecumnieku novada 2019. gada pavasara kauss spiningošanā tautas klasē ceļo uz Dāviņiem!

Bildes var apskatīt un lejupielādēt šeit ( līdz 18.05.2019 )…. 

Pie bilžu pārpublicēšanas obligāti norādirt fotogrāfijas autoru!

Vecumnieku novada Valles pagastā sestdien, 13. aprīlī, noritēja “Vecumnieku novada pavasara kauss spiningošanā tautas klasē – 2019”. Neskatoties uz to, ka šajā dienā arī citās vietās Latvijā notika dažādi ar spiningošanu saistīti pasākumi – uz Vecumnieku novada domes rīkotajām sacensībām ieradās 58  makšķernieki no dažādām Latvijas vietām – Vecumnieku novada, Aizkraukles, Kokneses, Rīgas, Baldones, Jēkabpils, Baložiem, Ērberģes, Iecavas, Jūrmalas, Ķekavas, Katlakalna, Birzgales un Saldus. Vecumnieku novads bija pārstāvēts ar viskuplāko dalībnieku skaitu – divdesmit viens dalībnieks no Vecumniekiem, Valles, Piebalgām un Misas. Vīriem konkurenci sastādīja arī piecas dāmas un trīs bērni. Informācija par dalību sacensībās bija izplatīta tikai ar vietējo mēdiju palīdzību –  www.vecumnieki.lv, www.makskerniekuparadize.lv, www.staburags.lv, www.bauskasdzive.lv, “Vecumnieku novada ziņu” drukātajā versijā un Vecumnieku novada Facebook profila palīdzību. Laika apstākļi šajā dienā bija samērā labi… Naktī Vallē termometra stabiņš bija noslīdējis līdz -6 grādu atzīmei, savukārt diena bija saulaina un bez nokrišņiem.

Pasākumu atklāja un dalībniekus sacensību organizatoru vārdā sveica viņu pārstāvis Agris Rāgs. Vecumnieku novada Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš novēlēja visiem dalībniekiem labus lomus un veiksmi sacensībās. Biedrību “Carp Team Latvia” un „MB Carp Collection Latvia” valdes loceklis, SIA „MBM” valdes loceklis,  lauku tūrisma un atpūtas parka „Makšķernieku paradīze” pārstāvis un īpašnieks Miervaldis Bērziņš uzsvēra šī pasākuma nozīmi kā makšķernieku pieredzes apmaiņas un veselīga dzīvesveida popularizēšanu, kā arī precizēja sacensību dalībniekiem tās zivju sugas, kuras sacensībās tiks ieskaitītas un mērītas, kā arī tās, kuras tiks saudzīgi atlaistas atpakaļ ūdenskrātuvē.

 Agris Rāgs izskaidroja dalībniekiem sacensību  noteikumus un precizēja informāciju par spiningošanas zonu maiņu, iepazīstināja ar sacensību tiesnešim un novēlēja visiem „Ne asakas”! Tieši spiningošanā šis bija desmitais kauss spiningošanā, par kuru brauc cīnīties no tuvākām un tālākām vietām. Spiningošanai bija jānotiek no krasta, sacensību laiks – četras stundas ar zonu nomaiņu un pārtraukumiem. Šo sacensību “odziņa” salīdzinājumā ar citām sacensībām ir tā, ka uzvarētāju nosaka pēc noķerto zivju garumiem. Dalībniekiem ierodoties uz sacensībām, tika dota iespēja izlozēt sākuma spiningošanas zonas un sektora numuru, sektora numurs bija nepieciešams, lai, pēc katras stundas dodoties uz jaunu makšķerēšanas zonu, tiktu ievērots “godīguma” princips  – pirmās 10 minūtes sacensību dalībnieks iesāk pie izlozētā sektora numura. Pēc tam spiningotāji mainās vietām zonas robežās. Šogad izlozē tika atļauts draugiem un ģimenes locekļiem izlozēt sektorus vienā zonā, jo kopā ir jautrāk un viens otram var piepalīdzēt pie zivju izvadīšanas vai vienkārši fotografējot veiksmīgos lomus.

Plkst. 8.15 tika dots sacensību starta signāls. Pirmās zivis tika noķertas jau pēc 5 minūtēm. Pirmajā stundā īpaši paveicās makšķerniekam Ģirtam Drozdovam no Vecumnieku novada Misas. Ar nelielu laika starpību viņš noķēra divas 65 cm un 52 cm garas līdakas. Viena deva viņam iespēju vēlāk tikt pie balvas par garāko noķerto zivi. Pēc stundas dalībnieki nomainīja makšķerēšanas zonas un vēl vienu stundu spiningoja un centās tikt pie kārotās trofejas… Ģirts tika pie trešās līdakas, bet līdz uzvaras medaļai viņam pietrūka vien viens centimetrs kopsummā. Pēc otrās sacensību zonu nomaiņas sekoja tējas pauze, kur dalībnieki varēja sasildīties ar karstas tējas tasi vai nogaršojot gardo soļanku, ko bija sagatavojuši Vecumnieku kafejnīcas “Sēdnīca” pavāri. Trešajā un ceturtajā sacensību stundā saule spīdēja spoži un parādījās neliels vējiņš, zivju ķērās jau mazāk…

Noskanot sacensību beigu signālam, tiesneši devās apkopot sacensību rezultātus. Rezultātus nācās pagaidīt, jo noķertas bija 47 zivis, tajā skaitā – 15 zandarti, 26 foreles un 6 līdakas. Pie zivīm tika 24 dalībnieki. Daudzi dalībnieki bija atzinuši zivju pārākumu – dažiem zivis paspēja atbrīvoties no āķa piecirtiena brīdī, bet dažiem jau pietuvinot uztveramajam tīkliņam…

Pirmo vietu ar noķertām 5 zivīm un kopējo to garumu – 200 cm ieguva Pēteris Skļepovičš no Dāviņiem, kurš par iespēju tikt pie uzvarētāja kausa centās jau ceturto gadu.

Otro vietu ieguva koknesiete Inese Skudra ar 5 zivīm un to kopējo garumu 169 cm. Viņa saņemta arī balvu par īsāko sacensībās noķerto zivi. Inese atzina, ka šajās sacensībās esot jutusies kā pasakā: “Pagājušogad tikai sāku spiningot un ir!”

Trešo vietu ieguva Vecumnieku novada Misas makšķernieks Ruslans Mišukovskis ar četrām noķertām zivīm un kopējo noķerto zivju garumu 152 cm. No viņa par vienu centimetru atpalika Vecumnieku novada Misas makšķernieks Ģirts Drozdovs, kurš ieguva balvu par garāko noķerto zivi – 65 cm garu līdaku.

Pie piemiņas medaļām, SIA “Keefa” sagādātajām dabīgajām sulā un kastītēm ar daudzāķu mānekļiem (tautā sauktajiem “vobleriem”) tika sacensību jaunākie dalībnieki. Arī dāmas tika pie pārsteiguma balvām.

               Pēc apbalvošanas Vecumnieku novada Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš pasniedza ilggadējiem sacensību tiesnešiem Agrim Rāgam, Armandam Bikmanim, Laurim Dātavam, Aigaram Sirmovičam un Miervaldim Bērziņam nelielas piemiņas balvas.               

Sacensību dalībnieki izteica vēlmi arī turpmākajos gados piedalīties šādās sacensībās. Vecumnieku novada Domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš norādīja, ka līdz nākamajam kausam nav ilgi jāgaida –  arī rudenī tiks rīkotas šādas sacensības.

Uzziņai: lauku tūrisma un atpūtas parks „Makšķernieku paradīze” sadarbībā ar Vecumnieku novada domi dažāda veida makšķerēšanas sacensības rīko jau ceturto gadu, bet spiningošanas sacensības notiek  jau trīs gadus – pavasarī un rudenī. Ūdenskrātuve atrodas Vecumnieku novada Valles pagastā, ūdenskrātuves  spoguļlauks ir gandrīz 11 ha. Ūdenskrātuvē mīt: līdakas, zandarti, foreles, sami, asari, karpas, baltie amūri, stores un citas sīko sugu zivis. Šā gada pavasara sacensības kā ierasts atbalstīja un organizēt palīdzēja Vecumnieku novada dome, dabīgu un veselības pārtikas produktu ražotājs SIA “Keefa” no Vecumnieku novada,  makšķerlietu veikals “Kasadaka” ( SIA “Sargofish” ), makšķerlietu veikals „Milo”, veikals “Copeslietas pie Uģa”, biedrības “Carp Team Latvia” un „MB Carp Collection Latvia”, SIA „MBM”. Par cienastu rūpējās kafejnīca “Sēdnīca” no Vecumniekiem. Vecumnieku novada teritorijā ir vairākas ūdenskrātuves – gan publiskas, gan privātas, tajās ir iespējams ne tikai pamakšķerēt, bet arī atpūsties ar ģimeni un draugiem. Informācija pieejama mājas lapā www.vecumnieki.lv.

 

 

 

 

Sacensību organizatoru vārdā – Agris Rāgs.

 

 

 

Foto tiks publicēti tuvākajā laikā…..

Info arī portālā www.bauskasdzive.lv….

Un arī  www.vecumnieki.lv…

 

 

 

 

 

 

 

Sacensību organizatoru vārdā:

Agris Rāgs
tālr: 22020640
e-pasts: agris.rags@vecumnieki.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.